Guvernul României - Ministerul Dezvoltarii Regionale si Turismului

Adrese utile



DATE DE CONTACT

REGIUNEA NORD-EST
Judetele Bacau, Botosani, Iasi, Neamt, Suceava, Vaslui


Agentia pentru Dezvoltare Regionala Nord-Est
Str. coLt. Draghescu, nr. 9, Piatra Neamt, jud. Neamt, 610125
Tel: +40 233 218071, Fax: +40 233 218072
Email: adrnordest@adrnordest.ro, http://www.adrnordest.ro/
Contact: Constantin Apostol – Director General, capostol@adrnordest.ro

Biroul Judetean Bacau
Str. Marasesti, nr. 2 (Consiliul Judetean Bacau, cam. 29), Bacau, Jud. Bacau, 600017
Tel: +40 234 510190, Fax: +40 234 510190
Contact: Camelia Muraru – Expert, cmuraru@adrnordest.ro

Biroul Judetean Botosani
Incubatorul de Afaceri, str. Postei nr.9, etaj 3B, Botosani, Jud. Botosani, 710247
Tel: +40 231 510464, Fax: +40 231 510464
Contact:: Ioana Aniculaese – Expert; Viorel Palana – Expert, ioana@adrnordest.ro; vpalana@adrnordest.ro

Biroul Judetean Iasi
Bd. Stefan cel Mare si Sfant, nr. 69 (Consiliul Judetean Iasi, cam. 161), Iasi, 700064, Jud. Iasi
Tel: +40 232 261500, Fax: +40 232 261500
Contact::Daniela Calin - Expert; Alina Florescu – Expert, dcalin@adrnordest.ro; aflorescu@adrnordest.ro

Biroul Judetean Suceava
Str. Mihai Eminescu, nr. 8 (BRCT Suceava), Suceava, 720183, Jud. Suceava
Tel: +40 230 530335, Fax: +40 230 530335
Contact:: Alexandru Gutt – Expert, alexgutt@adrnordest.ro

Biroul Judetean Vaslui
Str. Stefan cel Mare, nr. 79, (Consiliul Judetean Vaslui, cam. 413), Vaslui, 730168, Jud. Vaslui
Tel: +40 235 362464, Fax: +40 235 362464
Contact: Dorin Bacu – Expert, dbacu@adrnordest.ro

REGIUNEA SUD-EST
Judetele Braila, Buzau, Constanta, Galati, Vrancea, Tulcea

Agentía pentru Dezvoltare Regionala Sud-Est
Piata Independentei nr. 1 et.5, cod 810210 Braila, jud. Braila,
Tel.: +40-0339/401018; +40-0339/401019, fax: +40-0339/401017
E-mail: adrse@adrse.ro, http://www.adrse.ro/
Contact: Luminita Mihailov – Director, luminita.mihailov@adrse.ro

Biroul Judetean Galati
Str. Domneasca nr.56, Bloc Cristal, Etaj 1, Galati, jud. Galati
Tel. 0336/401 253, Fax: 0336/401 254
Contact: fabian.moscovici@adrse.ro; eduard.munteanu@adrse.ro; irina.sighinas@adrse.ro

Biroul Judetean Vrancea
Str. Dimitrie Cantemir nr.1. Focsani, Jud. Vrancea
Telefon/Fax: 0237/617 692
Contact: monica.dinu@adrse.ro

Biroul Judetean Buzau
B-dul Nicolae Balcescu nr. 48, Buzau, Jud. Buzau
Tel. 0338/401 136, Fax: 0338/401 137
Contact: mihaela.nicolai@adrse.ro; claudia.biro@adrse.ro

Biroul Judetean Tulcea
Str. Pacii nr.20 , cam 219A, Tulcea, Jud, Tulcea
Tel/fax: 0340/401 007
Telefon centrala CJ Tulcea: 0240 511960/int. 3286
Contact: george.mihai@adrse.ro; carmen.cononov@adrse.ro; mariana.bercea@adrse.ro

Biroul Judetean Constanta
Str. Mircea cel Batran, nr.106, Constanta, Jud. Constanta
Tel. 0341/416 638, Fax: 0341/427 878
Contact: cornelia.corsate@adrse.ro; adrian.micu@adrse.ro

REGIUNEA SUD MUNTENIA
Judetele Arges, Calarasi, Dambovita, Giurgiu, Ialomita, Prahova, Teleorman

Agentía pentru Dezvoltare Regionala Sud Muntenia
Str. 1 Decembrie 1918 nr. 1 cod 910019 Calarasi, jud. Calarasi,
Tel.: 0242/331769; fax: 0242/313167; e-mail: office@adrmuntenia.ro; http://www.adrmuntenia.ro/
Contact: Liviu Musat, Director, director@adrmuntenia.ro

Biroul judetean Arges
Str. Piata Victoriei, nr.1, etaj 2, camera 105, Pitesti, judetul Arges, Romania
Telefon: 0248 222 250
Contact: Narcisa Stefanescu, Delia Nitu, Dinu Maria, arges@adrmuntenia.ron

Biroul judetean Dambovita
Bvd. Independentei, nr 1, etaj 4, camera 101, Targoviste, judetul Dambovita
Telefon: 0245 220 647
Contact: Marius Tanase, Gilda Niculescu, Daniela Goidescu, dambovita@adrmuntenia.ro

Biroul judetean Giurgiu
B-dul Mihai Viteazu nr. 4, Giurgiu, judetul Giurgiu
Telefon: 0246 215 271
Contact: Marius Iancu, Sorin Dogaru, giurgiu@adrmuntenia.ro

Biroul judetean Ialomita
Bulevardul Chimiei nr. 13-15, etaj 2, Slobozia, judetul Ialomita, Romania
Telefon/fax: 0243 234 806
Contact: Zoltan Horvath, Floriana Rascanu, ialomita@adrmuntenia.ro

Biroul judetean Prahova
Str. Republicii, nr 2 –4 , etaj 4, camera 414 A, Ploiesti, cod 100066, judetul Prahova
Telefon/fax: 0244 595 594
Contact: Dan Grigore Ionescu, Marilena Baron, Dana Elena Petianu, prahova@adrmuntenia.ro

Biroul judetean Teleorman
Str. Dunarii, nr 178, parter, Alexandria, judetul Teleorman
Telefon: 0247/311-201. int. 358, Fax : 0247/312-494
Contact: George Silviu Mitrea, Camelia Coporan, teleorman@adrmuntenia.ro

REGIUNEA SUD-VEST OLTENIA
Judetele Dolj, Gorj, Mehedinti, Olt, Valcea

Agentía pentru Dezvoltare Regionala Sud-Vest Oltenia
Str. Unirii, nr. 19, cod 200585 Craiova, jud.Dolj,
Tel.:0251/414904; +40-51-414.904, +40-51-418.240, +40-51-412.780, +40-51-411.869, fax: 0251/419496;e-mail: office@adroltenia.ro; http://www.adroltenia.ro/
Marilena Bogheanu, Director

Biroul judetean Gorj
Str. Piata Victoriei nr. 2-4, camerele 35, 36, 210191 Tirgu Jiu, Judetul Gorj
Tel./Fax: 0253 – 222.313
Persoane de contact:
Blendea Venera - Expert regional, venera@cjgorj.ro
Cioroboiu Monica - Expert regional, monica@cjgorj.ro
Dan Laurentiu - Expert regional, dan@cjgorj.ro

Biroul judetean Mehedinti
Str. Traian nr. 89, camera 705, 220134 Drobeta Turnu Severin, Judetul Mehedinti
Tel./Fax: 0252 – 320.832
Persoane de contact:
Predut Viorel - Expert regional, predut@cjmehedinti.ro
Zaulet Doru - Expert regional, doru.zaulet@adroltenia.ro

Biroul judetean Olt
Bd. A. I. Cuza nr. 14, camera 209, 230025 Slatina, Judetul Olt
Tel./Fax: 0249 – 430.202
Persoane de contact:
Istinie Ovidiu - Expert regional, ovidiu.istinie@adroltenia.ro

Biroul judetean Valcea
Str. G-ral Praporgescu nr. 5, camera 62, 240182 Ramnicu Valcea, Judetul Valcea
Tel./Fax: 0250 – 750.167
Persoane de contact:
Bobes Simona - Expert regional, adr4valcea@unet.ro

REGIUNEA VEST
Judetele Arad, Caras-Severin, Hunedoara, Timis

Agentía pentru Dezvoltare Regionala Vest
Str. Proclamatia de la Timisoara nr.5, cod 300054 Timisoara, jud. Timis,
Tel.: 0256/491923; fax:0256/491981; e-mail: office@adrvest.ro; http://www.adrvest.ro/
Sorin Maxim, Director

Biroul judetean Resita
Piata 1 Decembrie 1918, nr. 1, Resita 320084, Jud. Timis
Tel/Fax: +40 255 213463, +40 355 401475
E-mail: office@adrvest.ro, http://www.adrvest.ro/

Biroul judetean Arad
Bd. Revolutiei, nr. 81, 310025, Jud. Arad
Tel/Fax: +40 257 285808, +40 357 809960
E-mail: office@adrvest.ro, http://www.adrvest.ro/

Biroul judetean Deva
Bd. 1 Decembrie nr. 28, 330025, Deva, Jud. Alba
Tel/Fax: +40 254 219770, +40 354 407376
E-mail: office@adrvest.ro, http://www.adrvest.ro/

REGIUNEA NORD-VEST
Judetele Bihor, Bistrita-Nasaud, Cluj, Salaj, Satu-Mare, Maramures

Agentía pentru Dezvoltare Regionala Nord-Vest
Str. Sextil Puscariu nr. 2, cod 400111 Cluj-Napoca, jud. Cluj.
Tel.: 0264/431550; fax: 0264/439222; e-mail: adrnv@mail.dntcj.ro, http://www.nord-vest.ro/
Claudiu Cosier - Director General

Birou Judetean Bihor
Horea Droc - Sef Birou Judetean Bihor
birou.judeteanbh@nord-vest.ro

Birou Judetean Bistrita Nasaud
Domide Lazar - Sef Birou Judetean Bistrita Nasaud
birou.judeteanbn@nord-vest.ro

Birou Judetean Maramures
Nicolae Avram- Sef Birou Judetean Maramures
birou.judeteanmm@nord-vest.ro
Birou Judetean Satu Mare
Ionica Cristian Pop - Sef Birou Judetean Satu Mare
birou.judeteansm@nord-vest.ro

Birou Judetean Salaj
Ovidiu Ghiurco - Sef Birou Judetean Salaj
birou.judeteansj@nord-vest.ro

REGIUNEA CENTRU
Judetele Alba, Brasov, Covasna, Harghita, Mures si Sibiu

Agentia pentru Dezvoltare Regionala Centru
Piata Consiliul Europei 32D, 510096, Alba Iulia, Judetul Alba
Tel: (+40) 258 – 818616, Fax: (+40) 258 – 818613, e-mail: office@adrcentru.ro, http://www.adrcentru.ro/. office@adrcentru.ro
Simion Cretu, Director general
Maria Ivan, Director Organism Intermediar, organism_intermediar@adrcentru.ro

Agentia de dezvoltare judeteana Harghita
530101 Miercurea Ciuc, str. Korosi Csoma Sandor nr.7
Tel./Fax. 00-40-266-315142/315147
E-mail: erzsike@adjharghita.ro; http://www.adjharghita.ro/

Biroul Judetean Mures
Ramona Militaru
mures@adrcentru.ro

Biroul Judetean Sibiu
Viorel Crijmar
sibiu@adrcentru.ro

Biroul Judetean Brasov
Virgil Balaban
brasov@adrcentru.ro

Biroul Judetean Covasna
Csaba Hoffman
covasna@adrcentru.ro

REGIUNEA BUCURESTI-ILFOV
Municipiul Bucuresti, Judetul Ilfov

Agentía pentru Dezvoltare Regionala Bucuresti-Ilfov
Str. Leonida nr. 19, Bucuresti, sector 2.
Tel/fax: +4021 315 96 59; +4021 315 96 65, email: contact@adrbi.ro, http://www.adrbi.ro/
Tel: +40213 138 099; email: helpdesk@adrbi.ro
Dan Nicula, Director General

BIROURI REGIONALE PENTRU COOPERARE TRANSFRONTALIERA


Biroul Regional pentru Cooperare Transfrontaliera de la Oradea
– pentru granita România-Ungaria
Str. Parcul I.C. Bratianu nr. 8, 410051 Oradea, Judetul Bihor, România
Tel/fax: +40 259 473174
E-mail: cbc.oradea@rdsor.ro

Biroul Regional pentru Cooperare Transfrontaliera de la Calarasi – pentru granita România-Bulgaria
Str. 1 Decembrie 1918 Nr. 1, Calarasi 910019
E-mail: info@calarasicbc.ro, http://www.calarasicbc.ro/

Biroul Regional pentru Cooperare Transfrontaliera de la Suceava – pentru granita România-Ucraina
Telefon: +4-0230-530049, Fax: +4-0230-530049
E-mail: office@brctsuceava.ro, http://www.brctsuceava.ro/

Biroul Regional pentru Cooperare Transfrontaliera de la Timisoara – pentru granita România-Serbia si Muntenegru
Str. Proclamatia de la Timisoara nr.5, et.1, 300054 Timisoara, jud Timis
Tel/fax: 0356-426360, 426361
E-mail: office@brct-timisoara.ro

Biroul Regional pentru Cooperare Transfrontaliera de la Iasi-pentru granita România-Moldova
Strada Stefan cel Mare si Sfant nr. 69, parter, camera 161 bis, Iasi
Telefon/fax : +40232 270 646
E-mail: office@brctiasi.ro

Comisia Europeana

Reprezentanta Comisiei Europene in România
Str. Jules Michelet nr.18, sector 1, 010463
Bucuresti, Romania
Tel: +40-21-203.54.00
Fax: +40-21-212.88.08
E-mail: delegation-romania@ec.europa.eu

DG REGIO – Directia Generala Dezvoltare Regionala a Comisiei Europene
European Commission
DG Regional Policy
Rue de la Loi, 200, CSM 2 AO1/199.
B-1049 Bruxelles/Brussel
Tel : +32 2 296 06 34
Fax : +32 2 296 60 03
E-mail : regio-info@ec.europa.eu
http://ec.europa.eu/regional_policy/

DG REGIO – Informare si comunicare
Thierry DAMAN, Sef de unitate
Tel: (32-2) 29-54733, 67268
Tel: (32-2) 29-54733, 67268
Wolfgang PETZOLD,
Tel: (32-2) 29-98832, 94398

DG REGIO – Directia H – Interventii in Bulgaria, Polonia, Portugalia, Romania, Slovenia si IPA/ISPA
Jean-Marie SEYLER, Director
Tel: (32-2) 29-54681, 53589

DG REGIO – Unitatea pentru Romania
Anastassios BOUGAS, Sef de unitate
Tel: (32-2) 29-61078, 877

(actualizat 17-08-2009)

Documentul se gaseste la adresa http://www.mdrl.ro/index.php?p=1068